خرید سوزوکی ویتارا

فروش نقدی سوزوکی گراند ویتارا

دسامبر 22, 2018
ارسال شده توسط: صابر محمدی

فروش نقدی سوزوکی گراند ویتارا

اگر با ماشین‌های سری ویتارا (Vitara) آشنا باشید می‌دانید که این سری از خودرو توسط شرکت Suzuki ساخته می‌شود. ویتارا به عنوان یک خودروی Compact SUV (کراس اوور) شناخته می‌شود که تا به امروز چهار نسل مختلف از آن به بازار ارائه شده است. نسل دوم وسوم این خودرو با نام گرند ویتارا شناخته می‌شد اما در نسل چهارم این پیشوند از نام به صورت کلی حذف شد. در برخی از بازار‌های جهانی مانند ژاپن و چند کشور دیگر این خودرو با نام Escudo شناخته می‌شود.

مقدمه ای بر سوزوکی گراند ویتارا

اولین نسل از ویتارا در سال 1988 به منظور پر کردن جای خالی در کنار Suzuki Jimny طراحی شده بود. نسل اول نیز در آمریکا با نام Sidekick شناخته می‌شد. این خودرو در زمان عرضه جز رقیب‌های Chevrolet Tracker محسوب می‌شد. نسل دوم در سال 1988 با نام گرند ویتارا به بازار عرضه شد و نسل سوم نیز با همین نام در سال 2005 به بازار جهانی عرضه شد. نسل چهارم که در حال حاضر توسط ایران خودرو در ایران نیز تولید می‌شود اولین بار در سال 2015 به بازار عرضه شده است.

مشخصات فنی سوزوکی گراند ویتارا

موتور خودرو در قسمت جلو قرار گرفته و از سیستم چهار چرخ متحرک استفاده می‌کند. موتور ویتارا در واقع از سیستم چهار سیلندر خطی استفاده می‌کند. این موتور حجمی معادل 2400 سی سی دارد. این موتور می‌تواند قدرتی معادل 169 اسب بخار را در دور موتور 6000 در اختیار کاربر قرار دهد و حداکثر میزن گشتاور نیز 227 در دور موتور 3800 است. این موتور دارای 16 سوپاپ است و سوخت اصلی آن نیز بنزین است. استانداراد آلایندگی این موتور “یورو 4” است. حداکثر سرعت ویتارا 185 کیلومتر در ساعت است. ویتارا می‌تواند از حالت سکون تا سرعت صد کیلومتر در ساعت را در 11.7 ثانیه پیمایش کند. ویتارا مانند نسل های گذشته همچنان از سیستم چهار چرخ متحرک استفاده می‌کند. بر اساس اطلاعات ارائه شده مصرف سوخت ویتارا داخل شهر به ازای هر صد کیلوکتر 11.4 لیتر است، این میزان در خارج از شهر به 7.6 لیتر کاهش پیدا کرده و در حالت ترکیبی نیز مصرف در حدود 9 لیتر خواهد بود. باک ویتارا می‌تواند 66 لیتر سوخت را درون خود جای دهد. وزن ویتارا بدون هیچ سرنشین با باک بنزین کامل پر و بدون تجهیزات اضافی 1552 کیلوگرم است. در قسمت ابعاد نیز باید گفت که طول این خودرو 4500 میلیمتر، عرض آن 1810 میلیمتر و ارتفاع آن نیز 1695 میلیمتر است.

فاصله بین دو محور‌های عقب و جلو نیز 2640 میلیمتر است. همان گونه که اشاره شد ویتارا در واقع یک خودروی Subcompact Crossover SUV محسوب می شود و آخرین نسل اولین بار در نمایشگاه Paris Motor Show در سال 2014 معرفی شد. نسل چهارم 125 میلیمتر کوچک‌تر، 85 میلیمتر کوتاه تر و عرض آن نیز 35 میلیمتر کمتر است. این کاهش در ابعاد باعث شد تا به آن لقب Subcompact Crossover را بدهند. این مدل از گیربوکس جدید پنج دنده‌ای استفاده می‌کند که می‌تواند اتوماتیک و یا دستی باشد. ویتارا به سیستم ترمز ایمن و ضد قفل ABS مجهز است و همچنین از سیستم توزیع متعادل نیروی ترمز یا همان EBD نیز پشتیبانی می‌کند. مانند همه خودرو‌های نوین، دو عدد کیسه ها برای راننده و سرنشین در نظر گرفته شده و همچنین دو عدد کیسه هوا جانبی برای سرنشین‌های جلو و دو عدد پرده‌ای نیز برای سرنشین‌های جلو و عقب در نظر گرفته شده است. سیستم فرمان هیدرولیکی است و کلید‌های کنترل روی فرمان نیز وجود دارد. سیستم صوتی قابلیت پخش رادیو، DVD و فایل‌های صوتی MP3 را دارد. مونیتور هفت اینچی لمسی نیز برای سرنشین‌های جلو در نظر گرفته شده که قابلیت پخش فایل از روی کارت حافظه SD و فلش را دارد. همچنین قابلیت ارتباط با وسائل ارتباطی بلوتوث نیز در نظر گرفته شده است. سیستم تهویه نیز به صورت اتوماتیک در نظر گرفته شده از طریق یک صفحه دیجیتال قابل کنترل خواهد بود. در بخش تجهیزات ایمنی ویتارا قابلیت‌های بسیار خوبی را ارئه می‌کند. سیستم ضد سرقت (ایموبیلایزر) وجود دارد و کمربند‌های ایمنی سرنشین‌های جلو به گونه‌ای طراحی شدند که سه نقطی‌ای هستند و قابلیت تنظیم ارتفاع را دارند. در کنار آن سیستم پیش کشنده و محدود کننده نیرو وجود دارد و کمربند‌های سرنشین‌های عقب نیز مانند جلو سه نقطه‌ای قفل شونده استند. در صورت بروز تصادف، سیستم اتوماتیک سوخت تعبیه شده که از نشت سوخت و آتش سوزی جلوگیری می‌کند. قفل مرکزی لمسی است و همچنین قفل زاپاس بند نیز وجود دارد. سیستم هشدار دهنده دنده عقب نیز برای تعیین فاصله در هنگام پارک وجود دارد که فاصله را به صورت کامل به راننده نمایش خواهد داد.

ویتارا همچنین دارای تجهیزات جانبی متفاوتی است که می‌تواند تجربه رانندگی و البته سفر متفاوتی را برای شما رقم بزند. کروز کنترل برای تنظیم سرعت در بازه مد نظر استفاده خواهد شد. تیکه‌گاه دست راننده و سرنشین با قابلیت تنظیم وجود دارد. درب موتور از جک هیدرولیک استفاده می‌کند. سیستم GPS در این خودرو در نظر گرفته شده است. از دیگر ویژگی‌های قابل توجه در ویتارا استارت خودرو بدون نیاز به کلید است.