چرا خودروی خود را باید سرامیک کنید

می 21, 2019
ارسال شده توسط: صابر محمدی

چرا خودروی خود را باید سرامیک کنید

حقیقت در مورد نانو سرامیک، دلیل انجام آن و مزیت‌ها

بدون شک بسیاری از صاحبان خودرو دوست دارند که خودرو آنها از لحاظ ظاهری دقیقا شبیه به چیزی باشد که در روز اول مشاهده کردند. شما می‌توانید در بازه‌های زمانی مشخص خودرو را تمیز کرده و لایه‌ای از واکس هر چند ماه روی آن قرار دهید اما بر خلاف همه تلاش ظاهر ماشین تغییراتی نسبت به روز اول به خصوص در بخش رنگ خواهد داشت. جای قطره‌های خشک شده آب، کثیفی و دوده از همان روز ابتدایی فرآیند تخریب رنگ را آغاز می‌کند. اگر به شما بگوییم که محصولی وجود دارد که این روایت داستان را تغییر می‌دهد آیا باور می‌کنید؟ محصولی که می‌تواند لایه محافظ مد نظر برای جلوگیری از خراب شدن رنگ در مقابل خطرات زیست محیطی را برای خودرو شما فراهم کند، در مقابل شست و شو از آن محافظت کرده و نیازی به استفاده مجدد نخواهد داشت. این محصول با نام پوشش سرامیک یا نانو سرامیک شناخته می‌شوند. این محصول می‌تواند ارزش افزوده‌ای به خودرو شما اضافه کند. البته قبل از اینکه شما تصمیم خود برای خرید را اتخاذ کنید، بهتر است که با همه حقایق آشنا شوید. اگر مطالبی در مورد نانو سرامیک خوانده باشید شاید با نظرات مختلفی روبرو شده باشید. در یک سمت تولید کنندگان و افرادی که این سرویس را ارائه می‌کنند در مورد نکات مثبت نانو سرامیک صحبت می‌کنند، در سمت دیگر برخی به انتقاد از آن می‌پردازند. در ادامه به معرفی نانوسرامیک و ویژگی‌های آن خواهیم پرداخت.

نانو سرامیک چیست؟

لایه نانو سرامیک، یک مایع پلیمر است که روی سطح بدنه خودرو قرار می‌گیرد. این لایه شیمیایی با رنگ بدنه خودرو واکنش نشان داده و پیوند می‌خورد. این لایه جدید، محافظی برای خودرو شما خواهد بود. لایه نانوسرامیک، محافظی بسیار خوب برای رنگ و بدنه خواهد بود. در واقع نانوسرامیک می‌تواند جایگزین بسیار خوبی برای واکس باشد. لایه نانوسرامیک می‌تواند محافظت دائمی و یا نسبتا دائمی برای رنگ خودرو به وجود آورد. این مورد بدین معنی است که این لایه در هنگام شست و شو از بین نمی‌رود یا قسمت‌های مختلف آن با مشکل روبرو نخواهد شد. در نهایت نیز شما نیاز ندارید که هر چند ماه دوباره لایه جدید از نانوسرامیک روی بدنه خودرو اعمال کنید.

لایه نانو سرامیک چگونه عمل می‌کند؟

به صورت خلاصه باید گفت که نانوسرامیک، لایه جدید از حفاظت به خودرو اضافه خواهد کرد و اجازه می‌دهد تا خودرو ظاهری همانند روز اول خریداری داشته باشد. این لایه سرامیک اجازه می‌دهد تا حودرو مقاوت بیشتری داشته و آسان‌تر تمیز شود. در قسمت زیر به مزایای استفاده از نانو سرامیک اشاره خواهیم کرد.

محافظت در مقابل آسیب‌های نور فرابنفش و اکسیداسیون

اگر خودرو مدت زیادی زیر نور خورشید قرار می‌گیرد، ممکن است فرآیند اکسیداسیون رنگ آغاز شود. بدین ترتیب رنگ خودرو تغییر کرده و حس می‌کنید که رنگ کمرنگ ‌تر شده است. لایه نانوسرامیک از رنگ خودرو در مقابل نور فرابنفش محافظت کرده و زمان اکسیداسیون را به شدت افزایش می‌دهد.

 

محافظت در مقابل سموم شیمیایی

یکی دیگر از خطرات برای رنگ خودرو، سموم شیمیایی مثل باران اسیدی است. با استفاده از نانوسرامیک، لایه محافظ به وجود آمده از ترکیب شدن سموم شیمیایی با رنگ خودرو جلوگیری خواهد کرد. بدین ترتیب رنگ خودرو شما مقاومت بسیار بیشتری نسبت به حالت عادی خواهد داشت.

 

تمیز شدن آسان

یکی از بهترین ویژگی‌های استفاده از نانو سرامیک این است که لایه محافظ ایجاد شده آبگریز است و در واقع آب را دفع می‌کند. وقتی این لایه محافظ روی رنگ قرار بگیرد، آب قرار گرفته روی آن بسیار آسان جدا خواهد شد. بدین ترتیب گل و دوده به راحتی روی بدنه نمی‌چسبد. در نهایت نیز وقتی شما خودرو را با آب می‌شوید، فرآیند شست و شو بسیار آسان انجام شده و حتی آب کمتری نیز مصرف خواهد شد.

براق‌تر از همیشه

اگر دوست دارید تا خودرو شما دارای رنگی بسیار براق باشد، باید استفاده از لایه نانو سرامیک را در برنامه قرار دهید. یک لایه نانو سرامیک خوب باعث می‌شود که ظاهر خودرو بسیار براق شده و نور را به خوبی بازتاب دهد.